لینک فایل دانلود مقاله انگیزه در مدیریت

دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد دانلود مقاله انگیزه در مدیریترا مشاهده می نمایید .
مقاله انگیزه در مدیریت

عنوان مقاله : انگیزه در مدیریت

تعدا د صفحه 33 قالب بندی : Word

قیمت :3500

شرح مختصر : میل به کوششش فراوان در جهت تامین هدفهای سازمان به گونه ای که این تلاش در جهت ارضای برخی از نیازهای فردی سوق داده شود. یکی از فعالیتهای مدیر این است که موجبات انگیزش کارکنان را در سطح بالایی از عملکرد فراهم سازد بدین معنی که اطمینان یابد که افراد کار می کنند بطور منظم سر کار حاضر می شوند و سهم مثبتی در رسالت سازمان دارند عملکرد شغلی به توانایی محیط و همچنین انگیزش مرتبط است. نیاز به عنوان یک واژه فنی حالتی درونی است که باعث می شود نتیجه پی آمد خاص جالب به نظر برسد یک نیاز ارضا شده تنش ایجاد می کند و در نتیجه در درون فرد نوعی سائقه یا پویایی بوجود می آورد این پویایی موجب بروز نوعی رفتار پژوهشی در فرد می شود و او در پی تامین هدفهای ویژه ای بر می اید اگر آن هدفها را تامین کند نیاز مزبور ارضا می شود و در نتیجه تنش کاهش می یابد .

بنابر این می توان گفت که کارگر یا کارمندی که تحری شده و دارای انگیزش است در وضعی به سر می برد که تنش دارد.(یعنی بین فرد و محیط او نوعی عدم تعادل بوجود می آید) او برای رهایی از این تنش دست به اقدام می زند و تلاش و کوشش می کند . هر قدر این تنش بیشتر باشد سطح یا میزان تلاش و کوشش بیشتر خواهد شد. اگر این تلاش و یا کوشش به صورت موفقیت آمیزی ، به ارضای نیاز منجر گردد. تنش کاهش می یابد ، ولی از آنجا که رفتار فرد در سازمان مورزد نظر ماست ، فعالیتی که در جهت کاهش می یابد تنش صورت می گیرد باید در راستای هدفهای سازمان باشد . بنابر این در تعریفی که از انگیزش داریم این معنا هم گنجانده شده که نیازهای فرد با هدفهای سازمان سازگار است و هیچ مغایرتی با آنها ندرد . اگر چنین وضعی وجود نداشته باشد فرد یا کارگر تلاش و کوشش زیادی می نماید که در واقع در جهت مخالف منافع سازمان صورت می گیرد و نکته جالب اینجاست که این نوع کوششها و تلاشها چیز غیر عادی نیستند .

فهرست :

تحولات تاریخی انگیزش

مدل سنتی

مدل روابط انسانی

مدل منابع انسانی

تئوریهای انگیزش

تئوری سلسله مراتب نیازها

تئوری نیازهای بالفعل مورادی

تئوری بهداشت –انگیزش

نظریه ای – آر – جی

نتیجه گیری از نظریه های محتوایی

نظریه های فر آیندی انگیزش

تئوری برابری

کاربرد تئوریهای انگیزش در سازمانها

انگیزش از طریق طراحی شغل

نظام شایسته سالاری

رضایت شغلی

الگوی اقتضایی انگیزش

مروری بر تحقیقات انجام شده در ایران


مطالب دیگر:
📚مبانی نظری و پیشینه تحقیق تمایل به ترک شغل 29 صفحه📚پاورپوینت بررسی نقش دولت الکترونیک در توسعه خدمات الکترونیکی📚عوامل زمینه ساز و موثر بر ترک خدمت کارکنان📚پاورپوینت بررسی فناوری اطلاعات و ارتباطات در بانکداری راستین📚پاورپوینت آشنایی با نظام مهندسی نرم افزار📚دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ترک خدمت 29 صفحه📚مبانی نظری و پیشینه تحقیق توسعه منابع انسانی 87 صفحه📚بررسی و تشریح اجزای توسعه منابع انسانی📚مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد سازمانی 42 صفحه📚عوامل موثر بر تعهد سازمانی و نتایج و پیامدهای آن📚دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی 35 صفحه📚 عوامل موثر بر رضایت شغلی و بررسی نظریه ها و ابزار اندازه گیری📚دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی 38 صفحه📚پیامدهای رضایت شغلی و عدم رضایت شغلی و بررسی نظریه های آن📚مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی کارکنان 46 صفحه📚نمونه سوالات تشریحی درس سیر اندیشه های معماری از دکتر مومنی + پاسخنامه📚مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی 45 صفحه📚بررسی عوامل و رویکردهای تاثیرگذار بر رضایت شغلی و پیامدهای مثبت و منفی آن📚پاورپوینت درس معماری کامپیوتر پیشرفته📚مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودکارآمدی 52 صفحه📚پاورپوینت آسيب هاي زلزله در شريانهاي حياتي خطوط انتقال و شبکه‌ آبرسانی📚اهمیت خودکارآمدی  و تاثیر آن بر سطح انگیزش و عواطف📚پاورپوینت بررسی اثر تاریخی کلوسئوم📚مبانی و ضرورت خودکارآمدی و اثرات آن بر کارکردهای روانشناختی📚پاورپوینت روشهای برآورد نیاز به مسکن